Aktualności

Nie daj się oszukać - wychodząc z długów.

Słów kilka o tym, o czym powinniśmy pamiętać gdy postanowimy wreszcie wyjść z długów.

szczegóły

Metody oszczędzania w pigułce

Jak wybrać odpowiedni sposób oszczędzania, aby nasze pieniądze rosły w zadowalający sposób?

szczegóły

Kredyty konsolidacyjne

Kiedy kredytobiorca 'zapętli się' w terminowej realizacji spłat rat każdego zadłużenia, które nieczęsto posiada w różnych bankach, warto pomyśleć o ich konsolidacji. Kredyt konsolidacyjny pozwala na przekształcenie wszystkich zobowiązań finansowych w jedno, co obniża sumę miesięcznych opłat kredytowych. Jedna rata w miesiącu zamiast kilku pozwala na szybkie uporządkowanie finansów i skuteczniejsze zarządzanie domowym budżetem. Kredyty tego typu dzielone są na kredyty konsolidacyjne gotówkowe oraz kredyty konsolidacyjne hipoteczne. Cechą charakterystyczną tych pierwszych jest to, iż są one udzielane na refinansowanie mniejszych. Przy ich udzielaniu bank nie wymaga zabezpieczeń, stąd z reguły cechują je gorsze warunki oprocentowania i krótsze okresy spłaty niż to ma miejsce w przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych. Plusem w przypadku zwykłych (gotówkowych) kredytów konsolidacyjnych jest jednak jego dostępność. W zależności od banku, procedury uzyskania kredytu trwają od jednego do kilku dni.


Kredyt konsolidacyjny hipoteczny oferuje o wiele korzystniejsze warunki kredytowania (mniejsze oprocentowanie i możliwość uzyskania dłuższego okresu spłaty, co ma zasadniczy wpływ na wysokość miesięcznej raty spłaty zobowiązania), ale jego uzyskanie wiąże się czasochłonnym działaniem. Nisko oprocentowane konsolidacyjne kredyty hipoteczne wiążą się z tym, iż nieruchomość w postaci mieszkania, domu, działki budowlanej, inwestycyjnej czy rolnej stanowi dla instytucji bankowej atrakcyjne i wiarygodne zabezpieczenie. Procedury uzyskania tego typu kredytu wymagają jednak czasu, wycena nieruchomości i załatwianie wszelkich formalności z tytułu hipoteki może zająć od jednego nawet do trzech miesięcy. Kredyt hipoteczny wiąże się również z dodatkowymi kosztami. Oprócz standardowej bankowej prowizji i ubezpieczenia kredytu należy dodać opłaty związane formalnościami typu opłata za wpis do hipoteki, honorarium dla rzeczoznawcy, który wycenia nieruchomość. Refinansowanie hipoteką jest atrakcyjne ze względu na niskie oprocentowanie kredytów zabezpieczonych nieruchomością, ale często dodatkowe koszty to wydatek rzędu od kilkuset do kilku tysięcy złotych, więc kredytobiorca musi skalkulować czy fa forma konsolidacji zadłużenia jest dla niego opłacalna.


Kredyt konsolidacyjny restrukturyzuje domowy budżet, dzięki czemu kredytobiorca może efektywniej nim gospodarować. Należy jednak pamiętać, że warunkiem uzyskania kredytu konsolidacyjnego jest posiadanie dobrej historii oraz zdolności kredytowej.Udzielamy pożyczki i chwilówki w całym kraju

Copyright © 2011 Centrum Finansowe
Tworzenie stron Webton.pl