Aktualności

Nie daj się oszukać - wychodząc z długów.

Słów kilka o tym, o czym powinniśmy pamiętać gdy postanowimy wreszcie wyjść z długów.

szczegóły

Metody oszczędzania w pigułce

Jak wybrać odpowiedni sposób oszczędzania, aby nasze pieniądze rosły w zadowalający sposób?

szczegóły

2018-09-12

Metody oszczędzania w pigułce

Wiele osób chcąc ulokować swoje pieniądze wybiera różnorodne formy oszczędzania zarówno te przynoszące wysokie zyski jak i te, które pomnażają nasze pieniądze w znikomy sposób. Jak wybrać odpowiedni sposób oszczędzania, aby nasze pieniądze rosły w zadowalający sposób? Na rynku finansowym istnieje wiele instrumentów proponowanych nam przez banki, ale przed wyborem któregoś z nich warto zastanowić się nad ich opłacalnością.

Z badań Fundacji Kronenberga przeprowadzonych w 2011 roku wynika, że aż 35% Polaków swoje ciężko zarobione pieniądze gromadzi na rachunkach bieżących, które tak naprawdę nie pomnażają naszego kapitału a wręcz przeciwnie gdyż zmieniająca się inflacja wpływa na ich topnienie, gdyż rachunki bieżące rzadko są oprocentowane. Inną formą, którą możemy wybrać są lokaty terminowe oraz konta oszczędnościowe.

Lokaty terminowe są instrumentem oferowanym przez niemal wszystkie banki jednak, aby taką lokatę założyć konsument niejednokrotnie musi spełniać dodatkowe kryteria, do jakich należą: posiadanie konta w danym banku oraz ulokowanie pieniędzy na określony czas a w zamian bank po jego upływie wypłaci nam nasz kapitał wraz z odsetkami.

Konta oszczędnościowe natomiast są alternatywą dla osób, które nie chcą zamrażać swoich pieniędzy na lokatach terminowych a stale nimi zarządzać nie ryzykując tym samym utraty odsetek.

Inną metodą oszczędzania są popularne ostatnio fundusze inwestycyjne, gdzie powierzamy swoje pieniądze specjalistom. Plusem funduszy jest to, iż wpłacane do niego kwoty są niewielkie, ale regularnie gromadzone pozwalają wypracować całkiem pokaźny kapitał.

Udzielamy pożyczki i chwilówki w całym kraju

Copyright © 2011 Centrum Finansowe
Tworzenie stron Webton.pl